Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

KURUMSAL KİMLİKLE KÜTÜPHANE VERİ TABANLARINA ERİŞİM

Sayın Araştırmacılarımız,

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanemizin erişim sağladığı aşağıdaki veri tabanları (YETKİM) kapsamında kurumsal kimlikle erişime açılmıştır. 

 

Bu veri tabanlarına Proxy ayarı yapmaya gerek kalmadan erişim için cihazlarınızdan (tablet , Pc, cep telefonu vs.) karşınıza çıkan sayfada "Institutional Login" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitemizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirileceksiniz. Bazı durumlarda nadiren kurum seçtikten sonra ana sayfaya tekrar yönlendirilebilirsiniz, lütfen tekrar
"Institutional Login" bağlantısını takip ediniz.

ADÜ Kullanıcı adı ve parola (mail adresi @ işaretinden önceki ön ek ve mail şifreniz) girişi sonrasında veri tabanı tarama ekranına erişmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitemizin ismini/logosunu veya EKUAL logosunu görmelisiniz.

NOT: YETKİM, Türkiye’nin yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kimlik federasyonudur.Kimlik federasyonu, web kaynakları için kimlik doğrulama ve yetkilendirme altyapısı sağlar. Bu altyapı ile kurumlar arası web kaynaklarına erişim basit ve güvenli olur. Kişiler, kendi kurumlarındaki kimlik bilgileri ile birçok web kaynağına erişim sağlayabilirler.

Görüş ve Önerilerinizi bizimle paylaşınız lütfen

Kütüphane Memnuniyet Anketi  

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/ 

 

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841