ANA SAYFA
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

AYEUM VERİ TABANI KULLANIMA AÇILMIŞTIR

Sayın Araştırmacılarımız,

AYEUM Veri Tabanına üyeliğimiz gerçekleşmiş olup kullanıma açılmıştır.Kullanım ve detaylı bilgi için Veri Tabanları sayfamızı, "https://kutuphane.adu.edu.tr/vt.asp" linkini ziyaret edebilirsiniz.

AYEUM Veri Tabanı : Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

AYEUM Kullanımı : Personel ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece "Kurumsal Mail Adresleriyle" üye olabileceklerdir. Mail uzantısı adu.edu.tr, stu.adu.edu.tr  şeklindedir. Üye olunduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek olup, onaylama işlemi gerçekleştirildikten sonra AYEUM Veri Tabanına giriş yapılabilecektir.