ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

IEEE eLearning Library (e-öğrenme kurs paketi) Deneme Erişimine Açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

IEEE eLearning Library: IEE eLearning, dünyanın her yerindeki çalıştaylar ve konferanslardan en iyi eğitim kurslarını ve materyallerini seçen “online Sürekli Eğitim” paketidir. Mühendislik alanında ileri teknolojiler için çeşitli konularda 750’den fazla eğitim/kurs paketleri sunar. Bu Eğitim Paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir. Aynı zamanda CEUs (Continuing Education Units), PDHs (Professional Development Hours) sertifikaları sağlamaktadır.
IEEEXplore Dijital Kütüphanesi aracılığıyla sunulan yüzlerce çevrimiçi mühendislik ve teknoloji dersi ile öğrenciler alanlarındaki önde gelen uzmanlardan öğrenebilirler. Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Otonom Araçlar, Siber Güvenlik ve çok daha fazlasını sunan birçok konuyu keşfedin


Eğitim Paketleri
· Cyber Security Programı – “Cyber Security Tools for Today's Environment” en yeni kurs paketidir. Trend konuların yanı sıra, belirli ihtiyaçları destekleyen kapsamlı bir içerik ile sunar.
· Ethical Hacking Programı - “Hacking Your Company: Ethical Solutions to Defeat Cyber Attacks “Kurumlara siber güvenlikteki zayıf noktaları anlamalarına yardımcı olmak amacıyla eğitim modülü sunar.
· Internet of Things Programı - “IEEE Guide to the Internet of Things Package“ Kurumlara ihtiyaç duyduğu temel bilgileri vermek üzere, en iyi araştırmacıların liderliğinde  eğitim modülü dizisidir.
· Cloud Computing Serisi - Gizlilik, güvenlik, tasarım, mimari, kullanım örnekleri, otomasyon, erişim kontrolü, depolama yönetimi ve dağıtımı gibi bulut bilgi işlem teknolojisinin birçok yönünü kapsayan kurs modülü sunar.
· Transportation Serisi -Lityum iyon pillerine odaklanarak elektrikli motorlar, yakıt hücreleri ile elektrikli araç pilleri kavramlarını anlamayı sağlayan kurs modülü sunar.
· Fundamentals for Technical Professionals Serisi - Mesleki hedefler belirleme, ağ oluşturma, etik, patent, iletişim becerileri ve daha pek çok konuda bilgi sahibi olmayı amaçlayan  kurs modülü sunar.
· Professional Engineer License Course Serisi - Etik, liderlik ve iletişim becerilerini kapsayan kurs modülü sunar.

Erişim: https://ieeexplore.ieee.org/courses/home
Erişim Bitiş Tarihi: 30.06.2020

Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kullanıcı Memmuniyet Anketi İçin : https://tr.surveymonkey.com/r/PPZHZQT

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Web: https://kutuphane.adu.edu.tr
E-posta: kutuph@adu.edu.tr
f: https://www.facebook.com/adukutuphane
t:https://twitter.com/adukutuphane
Tel: 0256 218 20 00/2840-2841
        0256 218 20 46