ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

ClinicalKey - Kurum Dışından Erişim ve Mobil Aplikasyon Bilgileri

Sayın Araştırmacılar

ClinicalKey klinik kararları destekleyici nitelikteki bilgilerin bulunmasını ve kullanılmasını kolaylaştıran klinik bir arama motorudur.

ClinicalKey veritabanı ile en güvenilir ve yetkin tıbbi içerik kapsamına her zaman her yerden erişim sağlanmaktadır. ClinicalKey ile Journals, Books, Guidelines, Drug Monographs, Videos, Multimedia ve daha fazlasına erişim (ev/ofis/ cep telefonlarınızdan, mobil cihazlardan )sağlamak üzere erişim detaylarınız ve özet bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1. Adım: ClinicalKey’e kayıt olunuz.
  ClinicalKey ana sayfası (www.clinicalkey.com) üzerinde kurumsal e-posta kullanarak kişisel kayıt işleminizi (Register sekmesi) gerçekleştirip, bu hesabınız ile ClinicalKey’e uzaktan (ev,ofis)/mobil cihazlarla erişim sağlayabilirsiniz. Not: Diğer servis sağlayıcılarından alınan e-posta adresleri ve kişisel e-posta adresleri (Ör: gmail, yahoo,hotmail vb. geçerli değildir) Daha önce Science Direct ya da Scopus için oluşturmuş olduğunuz mevcut bir hesabınız varsa bu hesabı  ClinicalKey erişimi için de kullanabilirsiniz.

2. Adım: Uzaktan Erişimi aktif ediniz.

ClinicalKey‘e kayıt olduktan sonra uzaktan erişimi aktif hale getirmek için kişisel hesabınızın altında yer alan “Remote Access” sekmesine tıklayarak kurumsal mail adresinizi giriniz. (Bunun için kişisel hesabınız içinde olmanız gerekmektedir) Kullanıcı bilgileriniz doğrulandığı andan itibaren (verifying access)  www.clinicalkey.com adresi üzerinde log in olarak ClinicalKey‘e her zaman, her yerden erişebilirsiniz.

ClinicalKey Uzaktan Erişim İçin Kayıt Broşürüne erişim için tıklayınız.

3.Adım: ClinicalKey Aplikasyonunu indiriniz.

Ücretsiz ClinicalKey Aplikasyonunu AppStore ya da Google Play’den indirip mobil kullanıma başlayabilirsiniz!

ClinicalKey kullanım özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.