Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Librarytürk E-kitap Veri Tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı 05.06.2024 tarihine kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

Libraryturk E-Kitap platformu: Librarytürk, basılı kitapların e-kitap formatına dönüştürülerek okuyuculara sunulduğu, yapay zeka destekli bir e-kitap portalıdır. Kullanıcılara literatür tarama ve erişim imkanı sunan bir platformdur. Ayrıca, Ar-Ge projesi olan Librarytürk, yapay zeka tabanlı, kullanıcı dostu bir veri tabanıdır.

Deneme erişimi süresince libraryturk.com adresinde bulunan “üye ol” sekmesi üzerinden“kurumsal e-posta adresi” ve “kurum adı seçeneğinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesini” seçerek üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliğinizi kurumsal mailinize gelecek olan aktivasyon e-posta ile onayladıktan sonra veri tabanını “giriş” seçeneği ile oturum açarak kullanabilirsiniz.

Erişim Adresi: www.libraryturk.com

 

Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kütüphane Memnuniyet Anketi  

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/  

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841