Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

CABI Yayınevinin e-Kitap ve diğer veritabanları deneme erişimine açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanları belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

CABI Ürünleri: CABITarım - Ziraat - Hayvancılık  - Veterinerlik - Ormancılık - Beslenme - Tıp ve Çevre ve Uygulamalı Yaşam Bilimleri alanlarında yayın üreten Dünyadaki en önemli yayıncılardan biridir.

 

*CABI e-kitaplar :  Ziraat, Uluslararası Gelişme, Hayvan Bilimi ve Veterinerlik, Çevre Bilimleri, İnsan, Gıda ve Beslenme Bilimleri, Bitki Bilimleri ve Bahçecilik, Ormancılık alanlarındaki kitapları içerir.

*CABI Leisure Tourism turizmin tüm yönleri için eğitim ve öğretim, seyahat, spor, misafirperverlik, sanat ve eğlence, sürdürülebilirlik, rekreasyon faaliyetleri ve kültürel miras konularında tam metin, haber, bibliyografik bilgi ve özetler sağlar.

*CABI Tourism Cases küresel olarak turizm işletmelerinin, projelerinin ve programlarının deneyimlerini ve uzmanlığını sergileyen, büyüyen bir vaka çalışması bankasıdır. Vaka çalışmaları, çalışma, araştırma ve Pratik uygulamayı desteklemek için gerçek hayatttan örnekler sunar ve çok önemli raporlar sağlamaktadır.

*CABI VetMed Veterinerlik Veritabanı: Veterinerler için en kapsamlı bilgi kaynağıdır

*CABI Nutrition and Food Sciences (Beslenme ve Gıda Bilimi): Akademik ve endüstriyel araştırmaları destekleyen gıda zinciri boyunca beslenme ve gıda bilimi bilgileri. Yüksek kaliteli gıda kaynakları içeren sağlıklı bir diyete erişim, sağlığın korunması ve iyileştirilmesi için esastır. CABI'nın Beslenme ve Gıda Bilimleri, insan beslenmesi, gıda bilimi, gıda teknolojisi ve gıda ekonomisi konularını kapsayan uzman bir kaynaktır. Besin zincirinin ve diyet ile sağlık arasındaki etkileşimlerin kapsamlı bir görünümünü sağlar.

 *CABI Kompendiyumlar: Bitki koruma – Su ürünleri – Ormancılık – Bahçecilik – İstilacı Türler alanlarında tüm yönleri ile bilimsel bilgileri bir araya getiren ansiklopedik bilgi kaynaklarıdır. Metinler, resimler, haritalar, videolar gibi farklı media kaynaklarını içermektedir.

 

 

Erişim Adresi: https://www.cabidigitallibrary.org/

Erişim Sona Erme Tarihi: 02.11.2023

 

Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kütüphane Memnuniyet Anketi  

 

 

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/  

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841

0256 218 20 46