Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

KODSİS-Kurumsal Online Dil Yönetim Sistemleri Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Online Dil Yönetim Sistemleri - KODSİS Veri Tabanı: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi - DPÜ DİLMER tarafından geliştirilen “Kurumsal Online Dil Yönetim Sistemleri - KODSİS Veri Tabanı deneme erişimi için üniversitemizin erişimine açılmıştır.

İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça dil eğitimlerinin yanı sıra Mesleki Eğitimler, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Eğitmen Eğitimlerine yönelik olarak tasarlanan KODSİS veri tabanı sunduğu bu dijital içerikler sayesinde katılımcıların akademik, kişisel ve mesleki gelişimini için aradığı tüm eğitimlere sürekli güncellenen veri tabanı sayesinde 7/24 ulaşabileceği bir dijital platformdur.

KODSİS Kayıt ve Öğrenci Paneli Bilgilendirme Videosu için Tıklayınız

 

Kayıt Aşamaları:

1)Kodsis veritabanından ücretsiz faydalanabilmek için kayıt işlemini sadece Üniversitemizin IP Aralıkları ve üniversite tarafından size verilen Kurumsal Mail hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz

2) https://kodsis.dpu.edu.tr/kodsis adresi üzerinden eğitimler  butonuna tıkladıktan sonra sağ üst köşede yer alan hesabım sekmesine tıklayarak KAYIT OL kısmından kayıt olabilirsiniz

3)Kayıt esnasında kullandığınız kurulsam mail adresinize kayıt işleminden sonra doğrulama maili iletilecektir. Doğrulama mailinizi onayladıktan sonra sisteminiz aktif olacaktır.

4) Her eğitim için kayıt olmaya gerek yoktur. Tüm eğitimler sisteminize otomatik olarak tanımlanacaktır.

 

Erişim: https://kodsis.dpu.edu.tr/kodsis

Erişim Sona Erme Tarihi : 31 Mart 2023

 

Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kütüphane Memnuniyet Anketi  

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/  

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841

0256 218 20 46