Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Tıp Fakülteleri için video eğitim platformu “OSMOSIS” deneme erişimine açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

OSMOSIS: Osmosis, tıp eğitimini daha verimli, etkileşimli, ilgi çekici  ve akılda kalıcı hale getiren animasyonlu videoların bulunduğu bir eğitim platformudur.  Öğrenmeyi ders kitaplarının ve derslerin ötesine taşıyan Osmosis, 195 den fazla ülkede 3.2 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Mobil uygulama üzerinden de erişim imkanı da bulunmaktadır. Kamsamında 1800 + video, 16,000 + flashcard ve 8300 + soru bulunmaktadır.

 

Erişim: Erişim için öğrencilerinizin aşağıdaki adresten kurumsal emailleri ( @adu.edu.tr) (@stu.adu.edu.tr) ile kayıt yapılması gerekmektedir.

Osmosis Öğrenciler için erişim adresi :  https://www.osmosis.org/cohort-invite id=2337&k=zkmUfrZzTQOK3PqkTUYXYZM3TUCXhXwz

Osmosis Akademisyenler için erişim adresi : https://www.osmosis.org/cohort-invite?id=2338&k=B_BkDX7RRwi7PXpJaaSNCrplShqskSDc

Erişim Sona Erme Tarihi : 14 Aralık 2022

 

Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kütüphane Memnuniyet Anketi  

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/  

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841

0256 218 20 46