Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi

Merhum Başbakan Adnan Menderes Fotoğraf ve Kitap Sergisi Açıldı


Üniversitemiz Adnan Menderes Araştırma ve Uygulama Merkezi, Söke İşletme Fakültesi ve Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Merhum Başbakan Adnan Menderes Fotoğraf ve Kitap Sergisi’nin açılışı, 19 Eylül 2022 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi’nde gerçekleşti.

 

Açılışa; Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Akyol ve Prof. Dr. Cumali Öksüz, Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Gökdaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V.  Prof. Dr. Aslıhan Büyüköztürk Karul, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Gül Bozkurt, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan V. Faruk Uludağlı ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

Adnan Menderes’in Türkiye’nin ve Aydın’ın yetiştirdiği önemli insanlardan biri olduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol,  demokrasi şehidi merhum başbakan Adnan Menderes ile ilgili düzenlenen serginin demokrasi bilinci açısından önem taşıdığını belirtti.

Sergi açılışı, eserlerin incelenmesinin ardından sona erereken; sanatseverler sergiyi 23 Eylül 2022 tarihine kadar gezebilecek.20.09.2022