ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Amaçlı Veri Tabanları

Veri Tabanı Adı Açıklamalar Erişim Bitiş Tarihi
MSI Eureka MSI Eureka: 28 yıldır inorganik materyallerin hakkında bilgi sağlayan global bir lider konumundadır. Sayısı 62.000 element üzerinde, tüm inorganik materyal sistemleri hakkında bilgi sunmaktadır.

      Erişim 1 WEB: www.msi-eureka.com/search 
      Erişim 2 MSI Eureka Viewer programını kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu alternatif erişim seçeneği için, lisans aktivasyon kodu “3TYMC-RXFXJ-WGY44-996W4-VDYXT” kurumunuza özgü olarak tanımlanmıştır.
Programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
www.msiport.com/discover-msi-eureka/how-to-access-msi-eureka/eureka-viewer/download-installation/

28.02.2019
Online Legal Veri Tabanı 21.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere,  71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık
alanlarına göre ayrılmış içeriğe erişim imkanı mevcuttur.

      Erişim 1: www.legal.com.tr (dergi ve Kitaplar için)
      Erişim 2: www.legalbank.net (Yargı Kararları ve Mevzuat için)

15.04.2019
EBSCO eBook Academic Collection Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır.

İçeriğinde;
• Satınalma değeri 24 milyon dolara yakın olan 172.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap,
• Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 157 üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 64.000’den fazla e-kitap,
• Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap,
• CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 1.300’den fazla e-kitap bulunmaktadır.

01.06.2019