ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Amaçlı Veri Tabanları

Veri Tabanı Adı

Açıklamalar

Deneme Süresi

Euromonitor International-Passport Euromonitor International, endüstriler, sektörler, ülkeler ve tüketiciler ile ilgili dünya çapında stratejik araştırma sağlayan bağımsız kuruluşlardan biridir. Dünyanın dört bir yanındaki ofislerimiz, 100 ülkede bulunan analistlerimiz ve trendler ile ilgili gerçekleştirdiğimiz pazar araştırmalarımız ile size tüketici değişiminin ardındaki gerçek hikayeyi sunuyoruz.  Euromonitor International, tüketici pazarlarına yönelik strateji araştırmasında dünya lideridir.
Passport, sunduğu olanaklar ve doğruluğu bakımından rakipsiz olan ve bir endüstri standardı olarak yaygın bir şekilde kabul gören en köklü araştırma veritabanımızdır.
Öğrenciler ve öğretim görevlileri birincil araştırma verileri kullanarak hazırladıkları projeler, araştırmalar ve tezler, güncel endüstri ve sektör bilgileriyle harmanlanmış olduğundan, gerçekçi ve iş dünyasına hazırlayıcı niteliktedir.
31.12.2017
JSTOR Sustainability JSTOR Sustainability (Sürdürülebilirlik),  çevresel ve gelişimsel sorunlar ve bunların toplum üzerindeki etkisini ele alan araştırmaları ve akademik literatürü kapsayan bir koleksiyondur. Tüm araştırmacı ve öğrencilere yönelik olarak hazırlanan bu yeni kaynak, bu konudaki anahtar süreli yayınları ve son zamanlarda önemi artan bu alanda, kritik denilebilecek araştırma raporlarını biraraya getirir. Kaynak ayrıca disiplinlerarası araştırmaları yorumlamaya ve keşfetmeye yardımcı olan bir işlevselliğe sahiptir. Ele aldığı konu başlıkları şu şekildedir: Doğal Kaynaklar Hukuku,  Enerji Politikası, Sürdürülebilir İş Uygulamaları, İnsan Ürünü Çevre,  Kentsel Çalışmalar ve Planlama,  Gelişimsel Çalışmalar, Çevre Mühendisliği, Klimatoloji ve Atmosfer Bilimleri, İnsan Ekolojisi, Yeşil Enerji, Ulaştırma ve Altyapı, Toprak Koruma,  Çevre Tarihi, Tarım Ekonomisi, Çevre Tarihi, Tarım Ekonomisi 11.06.2017
VideoLMS  Video Eğitim Yönetim Sistemi

VideoLMS sistemi;  kişisel ve kurumsal gelişim, yabancı dil eğitimleri, üniversite bölüm dersleri, program ekran eğitimleri dahil olmak üzere 11.000 civarı videoyu kapsamaktadır.  VideoLMS sistemi tamamen yerli üretim olup firmanın uzmanlarınca hazırlanmaktadır.

Erişim için:

@adu.edu.tr uzantılı e-mail adresi olan tüm personel ve öğrencilerimiz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @adu.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek videoları izleyebilirler.

31.12.2017
Encyclopedia of Life Sciences Biyokimya, biyoetik&felsefe, hücre biyolojisi, ekoloji, genetik, immunoloji, bilim-toplum vb konularında alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. 31.12.2017
Medici.tv Barok'tan Modern'e, klasik müziğin en iyi örneklerinden oluşan 3000'den fazla konser, opera, bale, belgesel, arşiv belgeleri, besteci ve sanatçıların portreleri ve eğitim videolarına sınırsız erişim sunar. Dünyanın en büyük online klasik müzik video veritabanıdır. Dünyanın önde gelen konser salonlarından ve klasik müzik festivallerinden 100'ün üzerinde canlı yayın yıl içerisinde sunulmaktadır. 20.10.2017