ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Veri Tabanlarına Kampüs Dışından Erişim

 
 Elektronik Veritabanlarına Kampüs Dışı Erişim

Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kütüphanesinin abone olduğu veritabanlarına IP kontrollü proxy sunucusu kullanılarak kampüs dışından erişebilirsiniz. Proxy sunucusu “kullanıcı adı” ve “şifre” doğrulaması ile kullanılmaktadır.

Bu hizmetten Akademik Personel ve Tüm Öğrencilerimiz yararlanabilirler.

 

Ayarları yapabilmek için aşağıdaki linte yer alan adımları takip ediniz!

https://www.adu.edu.tr/tr/eposta/kampus-disi-erisim

 

Macintosh bilgisayarlar için bu videodan yararlanabilirsiniz

(Adres alanına 194.27.38.27 ve Port alanına 3128'i yazınız)

 https://www.youtube.com/watch?v=dMLK0cx7V_Y

 

Akademik Personel: Kendisine ait Üniversitemiz elektronik posta adresi kullanılarak erişim sağlanmaktadır. Kullanıcı adı için ADU e-mail adresinizin (örneğin: kullanıcıadı@adu.edu.tr), kullanıcıadı ve eposta parolaları ile sisteme bağlanabilirler.

Öğrencilerimiz : Üniverite tarafından kendilerine açılmış olan ( http://stu.adu.edu.tr )  elektronik posta adresi (öğrenci numarası@stu.adu.edu.tr) nin kullanıcıadı ve Şifre olarak da TCKİMLİK no ları ile sisteme bağlanabilirler.

 

DİKKAT

Kullanacağınız “kullanıcı adı” ve “şifre” ile yapılan işlemler sürekli takip edilebilmekte ve geçmişe yönelik araştırmalara da açık olmaktadır.

Bu nedenle sadece size verilen “kullanıcı adı” ve “şifreyi” bir başka kişi veya kişilere vermemeniz gerekir.

Aksi halde, bir başkasının kullanımı ile, lisans anlaşmalarında yer alan yasal mevzuatlardan doğacak sorumluluklar kişilerin kendilerine ait olacaktır.

Elektronik veritabanlarını kullandıktan sonra normal kullanıma dönmek için ayarlarınızı eski haline getirmeyi unutmayınız!