ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

İntihal Veri Tabanları

Doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili kapsamlı bir akademik içeriğe sahip “iThenticate” programı, makale ve benzeri çalışmaları (öğrenci ödevleri ve tezler hariç) internet, veritabanları ve bilgisayarınızdaki dokümanlarla karşılastırarak, aralarındaki benzerlik oranlarını hesaplar. iThenticate programı akademik çalışmaları değerlendirmeden önce intihal seviyesini tespit etmek için kullanılır.

Programı kullanmak isteyen  araştırmacılarımız kutuph@adu.edu.tr  adresine isim, soy isim ve kurum e-posta adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Öğrencilerin bitirme projeleri ve tezlerinde intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan web tabanlı sistemdir.
Turnitin'i kullanmak isteyen akademisyenler için gereken şifre Kütüphane tarafından sağlanmaktadır. Programı kullanmak isteyenlerin kutuph@adu.edu.tr adresine isim, soyisim ve kurum e-posta adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.

NOT1:Ödev eklerken "Gönder" butonuna basmadan önce "isteğe Bağlı Ayarlar" a mutlaka tıklayarak gerekli ayarları "DEPO-DEPO YOK" yapınız

NOT2: Savunmaya girecek tezlerin intihal taramalarının enstitü tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer bir tez taramanız varsa lütfen enstitünüze başvurun!

 

Kampüs İçi Erişim  Turnitin Öğretmen Kılavuzu  Turnitin Öğrenci Kılavuzu  Kampüs Dışı  Erişim