ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tez Veri Tabanları

Tüm akademik alanlardaki doktora ve master tezlerini kapsamaktadır. Uluslararası tezlerde dünyanın en geniş arşividir. 1861 den günümüze WEB üzerinden  2.3 Milyonun üzerinde doktora ve mastır tezini kapsar. 293 konu kategorisini içermektedir. 132 ülkeden tezi icermektedir

Bibliyografik.

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

YÖK Ulusal Tez Merkezi; Yazarları tarafından Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi Veri Tabanında arşivlenmesine ve internet üzerinden tam metin erişime açılmasına izin verilen tezler açık erişime sunulmaktadır. Ulusal Tez Merkezi hizmetlerinin tamamı internet üzerinden verilmektedir.

Erişim İçin Tıklayınız

American Doctoral Dissertations, 1933-1955 yılları arasında Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş yaklaşık 100,000 doktora tezine erişim sunmaktadır. Basılı indeksi “Doctoral Dissertations Accepted by American Universities” olarak adlandırılmıştır. Yaklaşık 100,000 kayıt içeren American Doctoral Dissertations, 1933-1955 isimli bu kaynak original basılı indeksi tam sayfa resim olarak gösterir ve yazar adı, başlık adı, konu adı ve üniversite adı taraması yapılabilir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim