ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

E-Dergi Veri Tabanları

Abone Olduğumuz Veri Tabanı içindeki dergileri alfabetik olarak görebilir ve dergi adına göre sorgulama yapabilirsiniz.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

 

Kimya alanında önemli bir yere sahip olan "American Chemical Society" tarafından yayınlanan dergilerin tam metnine erişim sağlamaktadır.

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.
Bu kaynak, 8,800’e yakını tam metin olmak üzere 17,000’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,300 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı döküman türünü tam metin olarak içerir.

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indeksler.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

1852 yılında kurulan ASCE Derneği 123,000'den fazla inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir dernektir.

Kuruluşunun üzerinden 150 yıldan fazla zaman geçmiş olan ASCE, bugün inşaat mühendisliği alanında mükemmellik konusunda dünya lideridir. Profesyonel bilgiyi ilerletme ve inşaat mühendisliğinin uygulanmasını geliştirme misyonu ile ASCE, araştırma sonuçlarının geliştirilmesi ve taşınmasında, teknik yönetmeliklerde ve yönetsel bilgide odak haline gelmiştir.Altyapı yenilenmesi ve geliştirilmesi, yönetmelikte liderlik gibi kilit alanlardaki stratejik önemi nedeniyle ASCE, dünya çapında kendilerini bu mesleği günlük hayatta uygulamaya adamış olan abonelerine en kaliteli yayınları, program ve servisleri sağlamaktadır.

Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.

ASCE Library

30 Yıllık Online Arşivin tamamı, ASCE Online Research Library aboneliği kapsamındadır:

• 1983 yılından günümüze kadar yayınlananan 38 adet ASCE dergisinde 63,000 üzerinde makale

• 2000 yılından günümüze dek olan 452 ASCE Proceedings 43,000'in üzerinde teknik makale içerir.

 

Kampüs İçi Erişim Kullanım Klavuzu Dergi Listesi Kampüs Dışı Erişim

2007-2009 yılları arasında yayınlanmış olan British Medical Journals'a ait 27  dergiyi kapsamaktadır. Lisans Anlaşmasının geçerli olduğu 20 Nisan 2007-19 Nisan 2009 tarihleri arasındaki sayılara erişim mümkündür.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

1000’e yakın kitap, 9,000’den fazla vaka incelemelerini, 1milyondan fazla şirket profilleri, 3,500’den fazla SWOT analizleri, bildirileri, 1.400’den fazla ülke ekonomik raporlarını, 20,000’e yakın endüstri raporlarını, 2,400’e yakın pazar araştırma raporlarını, 50’den fazla fakülte seminer videoları ve 1,800’den fazla ticari dergileri de içermektedir.  2,400’den fazla hakemli dergi olmak üzere, 60,000’den fazla başlığı tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

CAB Abstracts dünyanın uygulamalı yaşam bilimleri literatürüne erişim sağlayan bir İngilizce bibliyografik bilgi servisidir. Tarım, çevre, veterinerlik bilimleri, bitki bilimleri, mantar bilim ve parazitoloji, gıda bilimi, insan sağlığı ve beslenmesini içerir. CAB Abstracts araştırmacılar için her yıl eklenen 360.000 üzerinde yeni özetler ile 1973 den itibaren 8.1 milyon kayda erişim sağlar. Bilimsel dergilerin yanında Faaliyet Raporları, Genel Raporlar, Kitaplar, kitap bölümleri, Kitapçıkları, Bültenler, Monograflar, Konferanslar, Bültenler, Bildiriler, Tartışma Çalışmaları, Teknik Bilgiler, Alan Notları, Tezler ve Posterleri de içerir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Fen bilimleri, teknoloji, tıp, sosyal ve beşeri bilimler alanında faaliyet göstermektedir. 280 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

Clinical Key kapsamında, Elsevier’in tum tıbbi ve cerrahi icerigi – 1000’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu –  uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE’ın tamamı yer almaktadır.

PDF dokuman indirebilme ve cikti alma  seceneklerinin kullanilabilinmesi icin sadece bir kez  sayfanın sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tiklayıp kayit yapılması gerekmektedir.

Kurum dışından erişim ve Mobil Aplikasyon bilgileri için tıklayınız

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye'de yayımlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunar. Dergiparkta 1683 dergi, 292.934 makale kayıtlıdır.

ERİŞİM

Cochrane  Library’nin kapsamında 2,800 ’den fazla Cochrane Sistematik Review ve  1640 protokol yer almaktadır.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Çeşitli alanlarda etki faktörü yüksek 7000 dergi ve 600.000 makalenin bulundugu  önemli bir acık erişim paltformudur.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı  Erişim

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır.  5,700’e yakın başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır.
DynaMed’in editörleri her gün 550’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir ve hergün güncellenir.
DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır ve mobil olarak da kullanılabilmektedir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

1- Academic Search™ Complete (Tüm Disiplinler için): Tüm akademik disiplinlerde 7,900’den fazlası hakemli olmak üzere, 9,100’e yakın dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

2-Applied Science & Business Periodicals Retrospective Retro Index:1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık gibi bir çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

3-Business Source® Complete (İktisadi ve İdari Bilimler için): 1000’e yakın kitap, 9,000’den fazla vaka incelemelerini,        1milyondan fazla şirket profilleri, 3,500’den fazla SWOT analizleri, bildirileri, 1.400’den fazla ülke ekonomik raporlarını, 20,000’e yakın endüstri raporlarını, 2,400’e yakın pazar araştırma raporlarını, 50’den fazla fakülte seminer videoları ve 1,800’den fazla ticari dergileri de içermektedir.  2,400’den fazla hakemli dergi olmak üzere, 60,000’den fazla başlığı tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

4-DynaMed (Tıp, Hemşirelik, Kanıta Dayalı Tıp):National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 3,200’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlamaktadır.

5-Education Index Retrospective: 1929-1983: Çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar.

6-ERIC® (Eğitim Bilimleri):  Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.1966’dan günümüze kadar 1.4 milyondan fazla kayıt içeren ERIC® 337,000 tam metin döküman sunmaktadır.

7- GreenFILE (Çevre): GreenFILE insanın doğa üzerindeki etkisini bütün yönleriyle kapsayan, iyi araştırılmış bilgileri sunar. Doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanı olan GreenFILE, çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker. Kapsadığı başlıklardan bazıları şunlardır; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, kirlilik, ağaçlandırma, tarım, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm.

8- Library, Information Science & Technology Abstracts (Bilgi ve Belge Yönetimi): 1960’ların ortasına kadar uzanan içerikte yer alan konulardan en önemlileri; kütüphanecilik, sınıflandırma, kataloglama, bilgi ve belge yönetimidir.

9- MEDLINE® (Tıp ve Sağlık Bilimleri): Tıp ve sağlık alanındaki temel danışma kaynağıdır. MEDLINE®, tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler içerir. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE®, 4.800'den fazla tıp dergisinde yayınlanmış  makalelerin özetlerini içermektedir.

10-Teacher Reference Center (Eğitim): Eğitimcilerin temel kaynağı niteliğindedir, ilk öğretim’den yüksek öğretim eğitimine kadar eğitimin her alanı,güncel pedagoloji araştırmaları, öğretmen eğitimi, okul yönetimi vb. eğitimin her alanında bilgi bulabileceğiniz bir veri tabanıdır.

11. ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT): ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT), araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından uluslararası standartlarda oluşturulmakta olan veri tabanları; fen, temel bilimler, mühendislik ve sosyal bilimler ve hukuk olmak üzere aşağıda sıralanan veri tabanlarından oluşmaktadır.

Bu veri tabanları:
• Türk Tıp Veri Tabanı,
• Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı
• Yaşam Bilimleri Veri Tabanı
• Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı

 

 

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olan 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850,000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.
Bazı konu başlıkları: Çok-kültürlü / Etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, Fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Bu arama motoru sayesinde EKUAL veri tabanları aynı anda ve tek arayüzden taranabilmektedirler.
Akademik arama motoru aşağıdaki veri tabanlarını tarayacaktır.
- BMJ Online Journals
- EBSCO Veri Tabanları
- IEEE
- OVID – LWW
- ScienceDirect
- Scopus
- Taylor & Francis
- Web of Science

 

Kapmüs İçi Erişim  Kampüs Dışı  Erişim

Dergiler işletme, yönetim,strateji, finans, muhasebe, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, bilgi yönetimi, lojistik, kamu yönetimi, turizm, eğitim ve mühendislik konularını kapsıyor. Premier edergi koleksiyonu bu 310 dergi içeriyor.

Kampüs İçi Erişim Emerald Premier Dergi Listesi  Kampüs Dışı  Erişim

ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynakları için temel danışma kaynağıdır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.
1966’dan günümüze kadar 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC 631,000’den fazla tam metin dökümana bağlantı verir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

TURKEY: RECORDS OF THE U.S. DEPARTMENT OF STATE, 1802-1949

Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerini ve genç Türkiye'ye ait notlarin bulundugu bir koleksiyondur. İstanbul ve Ankara elçiliklerine ek olarak İskenderun, Halep Erzurum, Sivas ve İzmir bürolarindan elde edilen kayitlarida araştırmacıların hizmetine sunmaktadir.

Kaynak: U.S. National Archives - İçerik: 232,429 görüntü


DEMOCRACY IN TURKEY, 1950-1959

ABD Dış İşleri Bakanlığı kayitlarindan derlenen bu koleksiyon demokratikleşmeme sürecinde Türkiye’nin sosyol, kültürel, ekonomik ve siyasi yaşamına ışık tutan, Adnan Menderes ve Demokrat Parti dönemini kapsayan bir dijital koleksiyondur.

Kaynak: U.S. National Archives - İçerik: 54,489 görüntü

 

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı  Erişim

Doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanı olan GreenFILE, çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker. Kapsadığı başlıklardan bazıları şunlardır; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, kirlilik, ağaçlandırma, tarım, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm.
13,000’e yakın açık erişim tam metin kayıt içeren içeren bu veri tabanında, 850,000’in üzerinde kayıt özetleriyle birlikte indekslenmektedir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Digital Library başta elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimleri olmak üzere, Havacılık ve Uzay, Antenler, Biyomedikal Mühendisliği, Biyometri,Devreler, İletişim, Elektrik Mühendisliği, Enerji, Endüstri Mühendisliği, Bilgi Teknolojisi, Nanoteknoloji, Nükleer Bilim, Optik, Güç, Radyoloji, Uzaktan Algılama, Güvenlik, Yazılım, Taşıma, Kablosuz Ağ alanlarında yayın içermektedir. 3 milyondan fazla tam metin doküman, 1.4 milyondan fazla yazar (Türkiye,7000'den fazla), 174 dergi, 1200+ konferans bildirisi, 20+ VDE (Verband der Elektrotechnik Informationstechnik) Konferans Bildirileri, 2,800+ IEEE standartı, Draft Standartlar, 300'den fazla eğitim kursu ve INSPEC® abstarkt/atıf ve bibliyografik kayıtları içermektedir.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

"İdealonline”, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Tıp ve Din Bilimleri alan kitapları,
Sempozyum&Kongre Bildirileri ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı
bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri
tabanıdır.
İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. Azerbaycan,
Kırgızistan, Kazakistan, Başkortsan, Kırım, Karaçay-Malkar gibi Türki Cumhuriyetler tarafından
yayınlanan bu dergiler, ilk kez “İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı” aracılığı ile Türkiye’deki

Üniversite kütüphanelerinin erişimine açılmıştır. Veri tabanı içerisinde 675 dergi, 10500 dergi sayısı ve 87000 tam metin makale yer almaktadır.

İdealonline içerisinde 5 ayrı veri tabanı vardır:
• Akademik Dergiler
• Popüler Dergiler
• İdeal Tıp Kitapları
• Konferans & Armağanlar
• İdeal eKitap

 

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır.  Aboneliğimiz, Biology, Developmental Biology, Engineering ve Science Education koleksiyonlarından Clinical Skills  koleksiyonlarını kapsamaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir. Jstor konu paketlerinin hepsine erişim sağlanmakatadır.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Dergi Listesi Kampüs Dışı Erişim

1960 kadar uzanan içeriği ile LISTA, 600'den fazla çekirdek dergiye ek olarak 120’den fazla özel seçim ve öncelikli dergiyi indeksler.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Matematik ve uygulama alanlarını kapsayan  American Mathematical Society tarafından üretilen matematik konusundaki en önemli bibliyografik veritabanıdır.

Bibliyografik.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi): Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır

Academic Journals All: Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi   Nature Dergi Listesi Academic Dergi Listesi Kampüs Dışı Erişim

Tıp ve sağlık alanındaki temel danışma kaynağıdır. MEDLINE®, tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler içerir. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE®, 4.800'den fazla tıp dergisinde yayınlanmış  makalelerin özetlerini içermektedir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

2010-2012 yılları arasında yayınlanmış olan OECD dokümanlarını kapsamaktadır.

Lisans Anlaşmasının geçerli olduğu 2010-2012 tarihleri arasındaki rapor ve dokümanlara erişim mümkündür.

Sınırlı tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Bir çok konuyu kapsayan multidisipliner veri tabanıdır. Oxford University Press'in yayınladığı 285 akademik ve araştırma dergilerine tam metin erişim sağlamaktadır.

Tam metin

 

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri içeren Lippincott Williams & Wilkins (LWW) yayınevine ait 281 adet tam metin dergiyi elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 4000 günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orjinal  baskisiyla aynı günde ulaşabileceginiz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur.

Mobil Cihaziniz ile Uzaktan Erisim icin izlenecek adimlar;
- Mobil cihaziniza “Pressreader” isimli aplikasyonu yükledikten sonra öncelikle kendinize bir kullanici adi ve sifre olusturunuz.
- Kampüs Wi-Fi ağindan internete 1 defa baglandiktan sonra cihaziniz otomatik olarak 7 gun boyunca yetkilendirilecektir.
- Yetkilendirme islemi ile birlikte kampus dişinda da 7 gün boyunca PressReader veritabanindan aktif bir sekilde faydalanabilirsiniz.
- 7 gün sonunda tekrar kampus wi-fi alanina girildiğinde erişim yetkisi otomatik olarak 7 gün daha uzatilacaktir

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim  İçerik Listesi

İşletme, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, teknoloji ve tıp gibi bir çok disiplinde 730 dergiye 1999 yılından günümüze tam metin erişim imkanı sunar.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

TÜBİTAK EKUAL kapsamında abone olduğumuz Science Direct veritabanında Fizik,Kimya,Matematik,Enerji,Mühendislik,Sosyal Bilimler,Yaşam Bilimleri,Sağlık gibi pek çok konuda 2242 adet tam metin dergiyi kapsamaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Springer Link veri tabanı yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarında 2296  dergiyi kapsamaktadır. 2015 yılından itibaren Springer’in Drugs serisini de içeren yine sağlık alanındaki ADIS koleksiyonu eklenmiştir. Ayrıca 483 açık erişimli dergiye erişim sağlanmaktadır.

Palgrave Macmillan Dergileri (47 Dergi): Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. 

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Palgrave Macmillan Dergi Listesi  Kampüs Dışı  Erişim

Sosyal bilimler ile ilgili olan bu danışma kaynağı, 1900’lü yıllara dayanan beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki geniş yelpazeli ve önemli dergiler için üstün nitelikli indeksleme sağlar.İçeriğinde, kitap eleştirilerini de içeren, International Index, Social Sciences & Humanities Index, and Social Sciences Index’in de içinde bulunduğu 1 milyona yakın indeks bulunmaktadır.  İçerdiği bazı konu başlıkları ise hukuk, uluslararası ilişkiler, sosyal hizmet, azınlık çalışmaları, siyaset bilimi, iletişim ve psikolojidir.

 

Kampüs İçi Erişim İçerik Listesi Kampüs Dışı Erişim

Fizik, matematik, mühendislik, teknoloji, eczacılık, tıp, biyoloji, psikoloji, eğitim, işletme, kimya ve beşeri bilimlerde yaklaşık 1.350 dergiye 1997'den itibaren tam metin erişim sağlamaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, 220’den fazla hakemli öğretmen ve yönetici dergisini özetleri ile birlikte indeksler

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır.

Kayıt olmak için:
• http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz.
• Kurumunuz internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" tıklayarak  bilgilerinizi doldurmanız yeterli, hesabınız hemen etkinleşecektir.
• Kurumunuz dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız, Yine "Kayıt Ol" tıklayıp bilgilerinizi doldurun ve “Kurum Kodu” alanına "adu" kodunu yazarak hesabınızı etkinleştirin.

Bibliyografik

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

2008 yılından günümüze Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Hemşirelik, Fizyoterapi Rehabilitasyon, Psikoloji, Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri ve Saglik Bilimleri branşlarında yayınlanan içinde Türkiye Klinikleri'nin de bulunduğu 375  akademik dergiyi kapsamaktadır.

Erisim adresi: http://www.atifdizini.com/default/tr-index.html
Kayit adresi: http://www.atifdizini.com/search/tr-index.html?s=tıp

Erişim ile ilgili ÖNEMLİ BİLGİLER:
Üniversite içinden, ilgili fakültelerdeki her kullanıcı bir kereye mahsus ''yeni kullanici'' olarak yukarida bulunan kayit adresi linkinden kayit yapmasi gerekmektedir.
Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kendi oluşturdukları kullanıcı adı ve şifre ile her zaman kurum içi / kurum dışı erişim sağlayabilirler.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

 

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.  Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz.  Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

 

Kampüs İçi Erişim

TÜBİTAK-Ulakbim tarafından hazırlanmakta olan 4 adet veri tabanı yer almaktadır. Kapsamındaki veri tabanları;

Türk Tıp Veri Tabanı (1996- )

Sosyal Bilimler Veri Tabanı (2002- )

Yaşam Bilimleri Veri Tabanı (1992- )

Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı (1992-)

Bibliyografik.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı bilgi kaynağıdır. UpToDate hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin etkin şekilde paylaşılmasını sağlar.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

İnsan vücudunun 3 boyutlu modeli ile bölgesel ve sistematik binlerce  anatomik görüntü ve yapıya erişim sağlar. Ekrana yakınlaştırma-uzaklaştırma, çevirme, dolaştırma ve parçalarına ayırıp inceleme imkanı sunar.  Ayrıca kadavra ve radyolojik görüntüler ile kesit görüntüler içerir.

Visible Body Mobil Uygulamaları İndirmek İçin: http://ovid.visiblebody.com/mobile/

Kampüs ağı içerisindeyken yukarıdaki adrese giderek mobil uygulamaları (iOS, Android) kurabilir ve oturum açtıktan sonra 90 gün boyunca internet bağlantısı olmadan kullanabilirsiniz. Her 90 günde bir kampüs ağından uygulamayı çalıştırmak, izinleri yenileyecektir.

 

Kampüs İçi Erişim  Mobil Uygulama Kullanım Rehberi  Visible Body Mobil Uygulamalarına Erişim (PDF)

İş, finans ve yönetim, hukuk, tarih, kimya, biyolji, tıp bilimleri, bilgisayar bilimi, yer bilimleri, matematik ve istatistik, fizik, eğitim, mühendislik, psikoloji, sanat, beşeri bilimler gibi tüm ana bilim dallarını kapsayan Wiley-Blackwell veritabanı kapsamında 1422 dergiye tam metin erişim vardır.

Bibliyografik.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim