ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

E-Kitap Veri Tabanları

Tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

Clinical Key kapsamında, Elsevier’in tum tıbbi ve cerrahi icerigi – 1000’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu –  uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE’ın tamamı yer almaktadır.

PDF dokuman indirebilme ve cikti alma  seceneklerinin kullanilabilinmesi icin sadece bir kez  sayfanın sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tiklayıp kayit yapılması gerekmektedir.

Kurum dışından erişim ve Mobil Aplikasyon bilgileri için tıklayınız

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Institute of Physic'in Fizik ve ileri fizik ve ilgili disiplinlerde (Kuantum mekaniği, networks, nanoteknoloji, malzeme bilimi, optik, mühendislik, tıp, biyofizik vb alanlarda) 2015 ve 2014 yıllarına ait 101 elektronik kitabı kapsamaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Springer yayınevinin  2005-2015 yıllarında çok çeşitli konularda yayınladığı  47.644 elektronik kitaba erişim sağlar

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Thieme Clinical Collections öğrencilere, araştırmacılara ve klinisyenlere, tüm önemli tıbbi alanları kapsayan bir koleksiyon sunmak için özenle seçilmiş e-kitapları içermektedir. Temel Klinik E-Kitaplar için ilk başvuru kaynağıdır. 2000-2009 yılı arasında yayımlanmış 263 e-kitabı içerir.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim