ADÜ Menü
ADü LOGİN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

E-Kitap Veri Tabanları

DOAB’ın temel amacı Açık Erişimli kitapların keşfedilebilirliğini artırmaktır. DOAB veri tabanı 76 yayıncıdan 2.256 açık erişimli kitap barındırır.

Erişim

Daha çok eğitim ve sosyoloji konusunda seri kitaplar içeren Sosyal Bilimler seri kitap paketi 1999 yılından başlayan eski ciltleri de dahil olmak üzere, yeni yayımlanacaklarla birlikte erişime açık olacaktır.

 

Kampüs İçi Erişim Sociology Kitap Listesi Education Kitap Listesi Kampüs Dışı Erişim

Tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

Clinical Key kapsamında, Elsevier’in tum tıbbi ve cerrahi icerigi – 1000’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu –  uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE’ın tamamı yer almaktadır.

PDF dokuman indirebilme ve cikti alma  seceneklerinin kullanilabilinmesi icin sadece bir kez  sayfanın sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tiklayıp kayit yapılması gerekmektedir.

Kurum dışından erişim ve Mobil Aplikasyon bilgileri için tıklayınız

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Elsevier yayınevinin aşağıda listesi verilen 270 elektronik kitabına erişim sağlar.

 

Kampüs İçi Erişim  Kitap Listesi  Kampüs Dışı Erişim

206.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi Kampüs Dışı Erişim

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.

HiperKitap hem Ebsco altyapsı üzerinden hemde kendi yazılı üzerinden erşim sağlanabilmektedir.

Cep uygulaması ve eğitim aşamasında dağıtılan şifrelerle giriş yapabilmek için http://www.hiperkitap.com/ adresinden giriş yapılmalıdır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

IGI Global yayinevince İktisat-İdari Bilimler, Eğitim, Fen-Edebiyat, İletişim, Mühendislik, Tıp, Sağlık Bilimleri, Turizm, Hemşirelik konularında 2000-2019 tarihleri arasinda basilmis 4,500 bilimsel e-kitaba erişim sağlar

 

Kampüs İçi Erişim Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı Erişim

Institute of Physic'in Fizik ve ileri fizik ve ilgili disiplinlerde (Kuantum mekaniği, networks, nanoteknoloji, malzeme bilimi, optik, mühendislik, tıp, biyofizik vb alanlarda) 2015 ve 2014 yıllarına ait 101 elektronik kitabı kapsamaktadır.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. Bilgisayar, bilim,  biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.

Kampüs İçi Erişim Kampüs Dışı Erişim

Springer yayınevinin  2005-2016 yıllarında çok çeşitli konularda yayınladığı  57049 elektronik kitaba erişim sağlar

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Thieme Clinical Collections öğrencilere, araştırmacılara ve klinisyenlere, tüm önemli tıbbi alanları kapsayan bir koleksiyon sunmak için özenle seçilmiş e-kitapları içermektedir. Temel Klinik E-Kitaplar için ilk başvuru kaynağıdır. 2000-2009 yılı arasında yayımlanmış 263 e-kitabı içerir.

Tam metin.

 

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Rehberi  Kampüs Dışı  Erişim

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Doğa bilimleri, mühendislik bilimleri,  sosyal ve beşeri bilimler, vb. konu alanlarında  Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Seçkin Yayıncılık, Palme Yayınevi ve Pegem Akademi’ye ait 3.143 akademik kaynak elektronik ortamda sunulmaktadır.

Kampüs İçi Erişim  Kullanım Klavuzu Kampüs Dışı Erişim

Wiley Firmasının Life Sciences , Social Sciences, Veterinary  Medicine koleksiyonlarının 2016, ve 2017 yılında çıkan toplam 449 adet elektronik kitabınına erişim sağlar

Kampüs İçi Erişim Kullanım Klavuzu Kitap Listesi Kampüs Dışı Erişim